Fotografija: SmartDrones Aarhus, CC0, via Wikimedia Commons

Minsk: prebivalstvo

Minsk, Belorusija: 1,95 milijona prebivalcev leta 2025, po oceni ZN.

Mesto med mesti države: 1. od 15.

Leta 1975 je imelo 1,05 milijona prebivalcev.

Leta 2000 je imelo 1,65 milijona prebivalcev, od takrat je zraslo za 18 %.

Za leto 2050 ZN projicirajo 1,83 milijona prebivalcev.

Mesto je tu gosto območje z vsaj 1500 prebivalci na km² in vsaj 50.000 prebivalci, začrtano na mreži prebivalstva po stopnji urbanizacije ZN. Lahko se razlikuje od upravnih meja in nacionalne statistike. Od leta 2026 so projekcije.

Prebivalstvo, 1975–2050Projekcija od leta 20260500 tis.1 mio.1,5 mio.2 mio.19801990200020102020203020402050
2025 Minsk: 2 mio.

Največja mesta: Belorusija

Mesto20252050, projekcija
Minsk1.950.6801.832.713
Homel529.882485.787
Mahilioŭ380.951357.967
Hrodna374.464347.475
Brest369.414332.277
Vitsebsk361.484319.131
Babruysk179.129159.962
Baranavichy178.071160.740
Haleva155.919140.609
Zhodzina113.248106.392

Belorusija: prebivalstvo in starost

Viri: World Urbanization Prospects 2025, UN DESA Population Division (CC BY 3.0 IGO).

Vsa mesta