Fotografija: SmartDrones Aarhus, CC0, via Wikimedia Commons

Manila: prebivalstvo

Manila, Filipini: 24,7 milijona prebivalcev leta 2025, po oceni ZN.

Mesto med mesti države: 1. od 114.

Leta 1975 je imelo 8,33 milijona prebivalcev.

Leta 2000 je imelo 17,8 milijona prebivalcev, od takrat je zraslo za 39 %.

Za leto 2050 ZN projicirajo 27,1 milijona prebivalcev.

Mesto je tu gosto območje z vsaj 1500 prebivalci na km² in vsaj 50.000 prebivalci, začrtano na mreži prebivalstva po stopnji urbanizacije ZN. Lahko se razlikuje od upravnih meja in nacionalne statistike. Od leta 2026 so projekcije.

Prebivalstvo, 1975–2050Projekcija od leta 2026010 mio.20 mio.30 mio.19801990200020102020203020402050
2025 Manila: 24,7 mio.

Največja mesta: Filipini

Mesto20252050, projekcija
Manila24.735.30527.119.826
Cebu City3.044.5643.651.959
Davao City1.546.0261.912.096
Angeles1.445.7211.705.848
Dagupan [Lingayen]953.0921.229.294
Cagayan de Oro870.291879.456
Iloilo City717.038851.459
Bacolod655.836666.758
Lipa614.898774.165
Baguio565.522633.606

Filipini: prebivalstvo in starost

Viri: World Urbanization Prospects 2025, UN DESA Population Division (CC BY 3.0 IGO).

Vsa mesta