Fotografija: SmartDrones Aarhus, CC0, via Wikimedia Commons

Paris: prebivalstvo

Paris, Francija: 9,38 milijona prebivalcev leta 2025, po oceni ZN.

Mesto med mesti države: 1. od 71.

Leta 1975 je imelo 7,42 milijona prebivalcev.

Leta 2000 je imelo 8,39 milijona prebivalcev, od takrat je zraslo za 12 %.

Za leto 2050 ZN projicirajo 9,33 milijona prebivalcev.

Mesto je tu gosto območje z vsaj 1500 prebivalci na km² in vsaj 50.000 prebivalci, začrtano na mreži prebivalstva po stopnji urbanizacije ZN. Lahko se razlikuje od upravnih meja in nacionalne statistike. Od leta 2026 so projekcije.

Prebivalstvo, 1975–2050Projekcija od leta 202602,5 mio.5 mio.7,5 mio.10 mio.19801990200020102020203020402050
2025 Paris: 9,4 mio.

Največja mesta: Francija

Mesto20252050, projekcija
Paris9.381.9219.326.092
Lyon1.202.9851.274.733
Lille893.282844.012
Marseille891.463981.662
Toulouse642.224728.902
Bordeaux631.551673.851
Nantes453.523477.104
Nice418.294451.475
Strasbourg398.175392.468
Grenoble359.128376.915

Francija: prebivalstvo in starost

Viri: World Urbanization Prospects 2025, UN DESA Population Division (CC BY 3.0 IGO).

Vsa mesta