Fotografija: SmartDrones Aarhus, CC0, via Wikimedia Commons

Karaj: prebivalstvo

Karaj, Iran: 3,6 milijona prebivalcev leta 2025, po oceni ZN.

Mesto med mesti države: 3. od 210.

Leta 1975 je imelo 862.000 prebivalcev.

Leta 2000 je imelo 1,97 milijona prebivalcev, od takrat je zraslo za 83 %.

Za leto 2050 ZN projicirajo 4,06 milijona prebivalcev.

Mesto je tu gosto območje z vsaj 1500 prebivalci na km² in vsaj 50.000 prebivalci, začrtano na mreži prebivalstva po stopnji urbanizacije ZN. Lahko se razlikuje od upravnih meja in nacionalne statistike. Od leta 2026 so projekcije.

Prebivalstvo, 1975–2050Projekcija od leta 202601 mio.2 mio.3 mio.4 mio.5 mio.19801990200020102020203020402050
2025 Karaj: 3,6 mio.

Največja mesta: Iran

Mesto20252050, projekcija
Tehrān (Tehran)9.174.9649.499.466
Mashhad5.398.2485.669.798
Karaj3.598.6614.064.578
Isfahan1.844.4092.263.058
Ahwaz1.639.3211.769.167
Tabriz1.309.0041.366.280
Sarvestan1.039.1681.189.257
Kharameh983.0561.124.992
Shiraz914.496982.908
Kavar857.280964.659

Iran: prebivalstvo in starost

Viri: World Urbanization Prospects 2025, UN DESA Population Division (CC BY 3.0 IGO).

Vsa mesta