Fotografija: SmartDrones Aarhus, CC0, via Wikimedia Commons

Osaka: prebivalstvo

Osaka, Japonska: 13 milijonov prebivalcev leta 2025, po oceni ZN.

Mesto med mesti države: 2. od 137.

Leta 1975 je imelo 14,4 milijona prebivalcev.

Leta 2000 je imelo 14,5 milijona prebivalcev, od takrat je zraslo za −11 %.

Za leto 2050 ZN projicirajo 10,4 milijona prebivalcev.

Mesto je tu gosto območje z vsaj 1500 prebivalci na km² in vsaj 50.000 prebivalci, začrtano na mreži prebivalstva po stopnji urbanizacije ZN. Lahko se razlikuje od upravnih meja in nacionalne statistike. Od leta 2026 so projekcije.

Prebivalstvo, 1975–2050Projekcija od leta 202605 mio.10 mio.15 mio.20 mio.19801990200020102020203020402050
2025 Osaka: 13 mio.

Največja mesta: Japonska

Mesto20252050, projekcija
Tōkyō (Tokyo)33.412.51230.657.618
Osaka12.964.14510.449.439
Nagoya7.146.1606.292.819
Fukuoka2.225.0781.935.396
Sapporo1.964.5191.772.609
Sendai1.256.4401.084.163
Kitakyushu1.206.7311.022.354
Hiroshima1.185.788971.268
Naha1.060.0171.025.374
Nara993.952751.876

Japonska: prebivalstvo in starost

Viri: World Urbanization Prospects 2025, UN DESA Population Division (CC BY 3.0 IGO).

Vsa mesta