Fotografija: SmartDrones Aarhus, CC0, via Wikimedia Commons

Busan: prebivalstvo

Busan, Južna Koreja: 3,26 milijona prebivalcev leta 2025, po oceni ZN.

Mesto med mesti države: 2. od 49.

Leta 1975 je imelo 2,43 milijona prebivalcev.

Leta 2000 je imelo 3,58 milijona prebivalcev, od takrat je zraslo za −9 %.

Za leto 2050 ZN projicirajo 2,74 milijona prebivalcev.

Mesto je tu gosto območje z vsaj 1500 prebivalci na km² in vsaj 50.000 prebivalci, začrtano na mreži prebivalstva po stopnji urbanizacije ZN. Lahko se razlikuje od upravnih meja in nacionalne statistike. Od leta 2026 so projekcije.

Prebivalstvo, 1975–2050Projekcija od leta 202601 mio.2 mio.3 mio.4 mio.19801990200020102020203020402050
2025 Busan: 3,3 mio.

Največja mesta: Južna Koreja

Mesto20252050, projekcija
Seoul22.490.48221.225.404
Busan3.263.2212.742.944
Daegu2.334.4461.968.877
Daejeon1.517.2991.353.972
Gwangju1.441.4951.297.682
Ulsan881.858723.568
Cheongju-si690.333612.122
Changwon665.772547.493
Jeonju637.082570.907
Cheonan-si428.378383.153

Južna Koreja: prebivalstvo in starost

Viri: World Urbanization Prospects 2025, UN DESA Population Division (CC BY 3.0 IGO).

Vsa mesta