Fotografija: SmartDrones Aarhus, CC0, via Wikimedia Commons

Klipgat: prebivalstvo

Klipgat, Južnoafriška republika: 1,3 milijona prebivalcev leta 2025, po oceni ZN.

Mesto med mesti države: 5. od 95.

Prvič je imelo 50.000 prebivalcev ali več leta 1985.

Leta 2000 je imelo 590.000 prebivalcev, od takrat je zraslo za 120 %.

Za leto 2050 ZN projicirajo 1,69 milijona prebivalcev.

Mesto je tu gosto območje z vsaj 1500 prebivalci na km² in vsaj 50.000 prebivalci, začrtano na mreži prebivalstva po stopnji urbanizacije ZN. Lahko se razlikuje od upravnih meja in nacionalne statistike. Od leta 2026 so projekcije.

Prebivalstvo, 1975–2050Projekcija od leta 20260500 tis.1 mio.1,5 mio.2 mio.19801990200020102020203020402050
2025 Klipgat: 1,3 mio.

Največja mesta: Južnoafriška republika

Mesto20252050, projekcija
Johannesburg7.077.1758.916.021
Cape Town4.508.9216.127.476
Durban3.177.9273.157.978
Pretoria1.836.1662.329.108
Klipgat1.300.8161.691.727
Tembisa1.298.5121.651.801
Evaton773.2291.008.731
Gqeberha661.220657.010
Masetjhaba View522.402775.790
Bloemfontein496.295678.064

Južnoafriška republika: prebivalstvo in starost

Viri: World Urbanization Prospects 2025, UN DESA Population Division (CC BY 3.0 IGO).

Vsa mesta