Fotografija: SmartDrones Aarhus, CC0, via Wikimedia Commons

Guadalajara: prebivalstvo

Guadalajara, Mehika: 4,14 milijona prebivalcev leta 2025, po oceni ZN.

Mesto med mesti države: 2. od 186.

Leta 1975 je imelo 2,01 milijona prebivalcev.

Leta 2000 je imelo 3,59 milijona prebivalcev, od takrat je zraslo za 15 %.

Za leto 2050 ZN projicirajo 4,33 milijona prebivalcev.

Mesto je tu gosto območje z vsaj 1500 prebivalci na km² in vsaj 50.000 prebivalci, začrtano na mreži prebivalstva po stopnji urbanizacije ZN. Lahko se razlikuje od upravnih meja in nacionalne statistike. Od leta 2026 so projekcije.

Prebivalstvo, 1975–2050Projekcija od leta 202601 mio.2 mio.3 mio.4 mio.5 mio.19801990200020102020203020402050
2025 Guadalajara: 4,1 mio.

Največja mesta: Mehika

Mesto20252050, projekcija
Ciudad de México (Mexico City)17.734.21217.678.777
Guadalajara4.135.4404.325.736
Monterrey3.938.0154.253.471
Puebla1.947.9712.020.433
Tijuana1.557.6951.720.678
Toluca1.505.0351.518.649
León1.367.5211.474.971
Torreón1.227.8501.265.355
Ciudad Juárez1.212.3701.269.517
San Luis Potosí992.6481.071.266

Mehika: prebivalstvo in starost

Viri: World Urbanization Prospects 2025, UN DESA Population Division (CC BY 3.0 IGO).

Vsa mesta