Fotografija: SmartDrones Aarhus, CC0, via Wikimedia Commons

Kathmandu: prebivalstvo

Kathmandu, Nepal: 3,23 milijona prebivalcev leta 2025, po oceni ZN.

Mesto med mesti države: 1. od 19.

Leta 1975 je imelo 420.000 prebivalcev.

Leta 2000 je imelo 1,51 milijona prebivalcev, od takrat je zraslo za 114 %.

Za leto 2050 ZN projicirajo 4,12 milijona prebivalcev.

Mesto je tu gosto območje z vsaj 1500 prebivalci na km² in vsaj 50.000 prebivalci, začrtano na mreži prebivalstva po stopnji urbanizacije ZN. Lahko se razlikuje od upravnih meja in nacionalne statistike. Od leta 2026 so projekcije.

Prebivalstvo, 1975–2050Projekcija od leta 202601 mio.2 mio.3 mio.4 mio.5 mio.19801990200020102020203020402050
2025 Kathmandu: 3,2 mio.

Največja mesta: Nepal

Mesto20252050, projekcija
Kathmandu3.231.5164.115.021
Biratnagar398.453431.981
Pokhara297.320332.129
Pokhariya242.966424.005
Bharatpur161.441182.011
Sitāpur155.726216.287
Laksmipur136.748258.264
Biratnagar122.466134.257
Nepalgunj119.892202.398
Banjariya118.088174.578

Nepal: prebivalstvo in starost

Viri: World Urbanization Prospects 2025, UN DESA Population Division (CC BY 3.0 IGO).

Vsa mesta