Fotografija: SmartDrones Aarhus, CC0, via Wikimedia Commons

Mecca: prebivalstvo

Mecca, Saudova Arabija: 1,69 milijona prebivalcev leta 2025, po oceni ZN.

Mesto med mesti države: 4. od 44.

Leta 1975 je imelo 162.000 prebivalcev.

Leta 2000 je imelo 644.000 prebivalcev, od takrat je zraslo za 163 %.

Za leto 2050 ZN projicirajo 2,37 milijona prebivalcev.

Mesto je tu gosto območje z vsaj 1500 prebivalci na km² in vsaj 50.000 prebivalci, začrtano na mreži prebivalstva po stopnji urbanizacije ZN. Lahko se razlikuje od upravnih meja in nacionalne statistike. Od leta 2026 so projekcije.

Prebivalstvo, 1975–2050Projekcija od leta 20260500 tis.1 mio.1,5 mio.2 mio.2,5 mio.19801990200020102020203020402050
2025 Mecca: 1,7 mio.

Največja mesta: Saudova Arabija

Mesto20252050, projekcija
Ar-Riyāḑ (Riyadh)6.916.4179.152.552
Jeddah4.284.0805.784.917
Dammam2.335.6473.189.731
Mecca1.692.1522.374.142
Medina1.432.2872.100.837
Al Ahsa725.7601.178.810
Tabuk553.389926.478
Khamis Mushayt497.246528.114
At Ta'if481.818697.670
Hafar Al-Batin302.534392.830

Saudova Arabija: prebivalstvo in starost

Viri: World Urbanization Prospects 2025, UN DESA Population Division (CC BY 3.0 IGO).

Vsa mesta