Fotografija: SmartDrones Aarhus, CC0, via Wikimedia Commons

Dakar: prebivalstvo

Dakar, Senegal: 3,85 milijona prebivalcev leta 2025, po oceni ZN.

Mesto med mesti države: 1. od 26.

Leta 1975 je imelo 937.000 prebivalcev.

Leta 2000 je imelo 2,15 milijona prebivalcev, od takrat je zraslo za 79 %.

Za leto 2050 ZN projicirajo 5,36 milijona prebivalcev.

Mesto je tu gosto območje z vsaj 1500 prebivalci na km² in vsaj 50.000 prebivalci, začrtano na mreži prebivalstva po stopnji urbanizacije ZN. Lahko se razlikuje od upravnih meja in nacionalne statistike. Od leta 2026 so projekcije.

Prebivalstvo, 1975–2050Projekcija od leta 202602 mio.4 mio.6 mio.19801990200020102020203020402050
2025 Dakar: 3,9 mio.

Največja mesta: Senegal

Mesto20252050, projekcija
Dakar3.852.4755.361.571
Touba1.151.5521.568.939
M'bour553.170922.406
Thiès521.678865.546
Kaolack412.347573.129
Ziguinchor282.751380.781
Saint-Louis270.413461.809
Tambacounda241.254346.410
Diourbel237.795364.871
Kolda200.327284.521

Senegal: prebivalstvo in starost

Viri: World Urbanization Prospects 2025, UN DESA Population Division (CC BY 3.0 IGO).

Vsa mesta