Fotografija: SmartDrones Aarhus, CC0, via Wikimedia Commons

Madrid: prebivalstvo

Madrid, Španija: 5,58 milijona prebivalcev leta 2025, po oceni ZN.

Mesto med mesti države: 1. od 84.

Leta 1975 je imelo 2,95 milijona prebivalcev.

Leta 2000 je imelo 3,92 milijona prebivalcev, od takrat je zraslo za 42 %.

Za leto 2050 ZN projicirajo 5,59 milijona prebivalcev.

Mesto je tu gosto območje z vsaj 1500 prebivalci na km² in vsaj 50.000 prebivalci, začrtano na mreži prebivalstva po stopnji urbanizacije ZN. Lahko se razlikuje od upravnih meja in nacionalne statistike. Od leta 2026 so projekcije.

Prebivalstvo, 1975–2050Projekcija od leta 202602 mio.4 mio.6 mio.19801990200020102020203020402050
2025 Madrid: 5,6 mio.

Največja mesta: Španija

Mesto20252050, projekcija
Madrid5.583.6015.588.668
Barcelona3.982.7044.117.282
Valencia1.390.0451.375.750
Bilbao741.795661.007
Seville699.504642.550
Zaragoza585.533519.783
Málaga521.854492.100
Palma de Mallorca473.499565.669
Alicante397.948391.844
Las Palmas de Gran Canaria381.670372.353

Španija: prebivalstvo in starost

Viri: World Urbanization Prospects 2025, UN DESA Population Division (CC BY 3.0 IGO).

Vsa mesta