Fotografija: SmartDrones Aarhus, CC0, via Wikimedia Commons

Al-Kharṭūm (Khartoum): prebivalstvo

Al-Kharṭūm (Khartoum), Sudan: 6,81 milijona prebivalcev leta 2025, po oceni ZN.

Mesto med mesti države: 1. od 105.

Leta 1975 je imelo 871.000 prebivalcev.

Leta 2000 je imelo 4,14 milijona prebivalcev, od takrat je zraslo za 65 %.

Za leto 2050 ZN projicirajo 9,44 milijona prebivalcev.

Mesto je tu gosto območje z vsaj 1500 prebivalci na km² in vsaj 50.000 prebivalci, začrtano na mreži prebivalstva po stopnji urbanizacije ZN. Lahko se razlikuje od upravnih meja in nacionalne statistike. Od leta 2026 so projekcije.

Prebivalstvo, 1975–2050Projekcija od leta 202602,5 mio.5 mio.7,5 mio.10 mio.19801990200020102020203020402050
2025 Al-Kharṭūm (Khartoum): 6,8 mio.

Največja mesta: Sudan

Mesto20252050, projekcija
Al-Kharṭūm (Khartoum)6.809.3559.444.354
Nyala950.8031.313.731
Kebkabiya694.4151.015.113
Al-Ubayyid659.964805.516
Al-Fashir633.077906.071
Ad Da'ein581.730839.475
Buram537.169918.395
Port Sudan517.023727.173
Timerein486.5861.256.424
Kosti431.504539.255

Sudan: prebivalstvo in starost

Viri: World Urbanization Prospects 2025, UN DESA Population Division (CC BY 3.0 IGO).

Vsa mesta