Fotografija: SmartDrones Aarhus, CC0, via Wikimedia Commons

Taichung: prebivalstvo

Taichung, Tajvan: 2,27 milijona prebivalcev leta 2025, po oceni ZN.

Mesto med mesti države: 2. od 21.

Leta 1975 je imelo 1,48 milijona prebivalcev.

Leta 2000 je imelo 2 milijona prebivalcev, od takrat je zraslo za 13 %.

Za leto 2050 ZN projicirajo 2,02 milijona prebivalcev.

Mesto je tu gosto območje z vsaj 1500 prebivalci na km² in vsaj 50.000 prebivalci, začrtano na mreži prebivalstva po stopnji urbanizacije ZN. Lahko se razlikuje od upravnih meja in nacionalne statistike. Od leta 2026 so projekcije.

Prebivalstvo, 1975–2050Projekcija od leta 20260500 tis.1 mio.1,5 mio.2 mio.2,5 mio.19801990200020102020203020402050
2025 Taichung: 2,3 mio.

Največja mesta: Tajvan

Mesto20252050, projekcija
Taipei9.136.7928.176.644
Taichung2.268.6852.017.359
Kaohsiung2.187.4551.696.690
Tainan979.987739.975
Hsinchu695.677611.590
Zhanghua City461.552383.695
Chiayi436.393325.201
Yuanlin City310.380208.472
Dazhuang240.428211.314
Pingtung City175.377127.782

Tajvan: prebivalstvo in starost

Viri: World Urbanization Prospects 2025, UN DESA Population Division (CC BY 3.0 IGO).

Vsa mesta