Fotografija: SmartDrones Aarhus, CC0, via Wikimedia Commons

Kharkiv: prebivalstvo

Kharkiv, Ukrajina: 1,31 milijona prebivalcev leta 2025, po oceni ZN.

Mesto med mesti države: 2. od 79.

Leta 1975 je imelo 1,41 milijona prebivalcev.

Leta 2000 je imelo 1,54 milijona prebivalcev, od takrat je zraslo za −15 %.

Za leto 2050 ZN projicirajo 1,17 milijona prebivalcev.

Mesto je tu gosto območje z vsaj 1500 prebivalci na km² in vsaj 50.000 prebivalci, začrtano na mreži prebivalstva po stopnji urbanizacije ZN. Lahko se razlikuje od upravnih meja in nacionalne statistike. Od leta 2026 so projekcije.

Prebivalstvo, 1975–2050Projekcija od leta 20260500 tis.1 mio.1,5 mio.2 mio.19801990200020102020203020402050
2025 Kharkiv: 1,3 mio.

Največja mesta: Ukrajina

Mesto20252050, projekcija
Kyiv (Kiev)2.614.5812.490.995
Kharkiv1.308.8921.171.679
Odesa899.157825.837
Dnipro792.115706.711
Donetsk705.832576.126
Lviv627.280605.068
Zaporizhzhia566.844494.598
Kryvyi Rih477.940426.373
Mykolaiv419.484384.823
Mariupol375.504332.452

Ukrajina: prebivalstvo in starost

Viri: World Urbanization Prospects 2025, UN DESA Population Division (CC BY 3.0 IGO).

Vsa mesta