Fotografija: SmartDrones Aarhus, CC0, via Wikimedia Commons

Sofia: prebivalstvo

Sofia, Bolgarija: 1,07 milijona prebivalcev leta 2025, po oceni ZN.

Mesto med mesti države: 1. od 9.

Leta 1975 je imelo 807.000 prebivalcev.

Leta 2000 je imelo 919.000 prebivalcev, od takrat je zraslo za 16 %.

Za leto 2050 ZN projicirajo 971.000 prebivalcev.

Mesto je tu gosto območje z vsaj 1500 prebivalci na km² in vsaj 50.000 prebivalci, začrtano na mreži prebivalstva po stopnji urbanizacije ZN. Lahko se razlikuje od upravnih meja in nacionalne statistike. Od leta 2026 so projekcije.

Prebivalstvo, 1975–2050Projekcija od leta 20260200 tis.400 tis.600 tis.800 tis.1 mio.1,2 mio.19801990200020102020203020402050
2025 Sofia: 1,1 mio.

Največja mesta: Bolgarija

Mesto20252050, projekcija
Sofia1.067.136970.901
Plovdiv329.838300.377
Varna290.572265.758
Burgas103.94695.219
Ruse89.46281.768
Stara Zagora83.63176.242
Pleven57.487–
Yambol51.631–
Sliven51.592–

Bolgarija: prebivalstvo in starost

Viri: World Urbanization Prospects 2025, UN DESA Population Division (CC BY 3.0 IGO).

Vsa mesta