Fotografija: SmartDrones Aarhus, CC0, via Wikimedia Commons

Sekondi-Takoradi: prebivalstvo

Sekondi-Takoradi, Gana: 1,13 milijona prebivalcev leta 2025, po oceni ZN.

Mesto med mesti države: 3. od 58.

Leta 1975 je imelo 190.000 prebivalcev.

Leta 2000 je imelo 301.000 prebivalcev, od takrat je zraslo za 274 %.

Za leto 2050 ZN projicirajo 1,63 milijona prebivalcev.

Mesto je tu gosto območje z vsaj 1500 prebivalci na km² in vsaj 50.000 prebivalci, začrtano na mreži prebivalstva po stopnji urbanizacije ZN. Lahko se razlikuje od upravnih meja in nacionalne statistike. Od leta 2026 so projekcije.

Prebivalstvo, 1975–2050Projekcija od leta 20260500 tis.1 mio.1,5 mio.2 mio.19801990200020102020203020402050
2025 Sekondi-Takoradi: 1,1 mio.

Največja mesta: Gana

Mesto20252050, projekcija
Accra5.592.7807.231.113
Kumasi4.297.9845.448.725
Sekondi-Takoradi1.127.4361.627.013
Tamale654.868804.963
Cape Coast281.579444.000
Koforidua246.770390.243
Obuasi245.920375.050
Ho243.211369.466
Sunyani193.583279.336
Agona Swedru174.180248.683

Gana: prebivalstvo in starost

Viri: World Urbanization Prospects 2025, UN DESA Population Division (CC BY 3.0 IGO).

Vsa mesta