Fotografija: SmartDrones Aarhus, CC0, via Wikimedia Commons

Ciudad de Guatemala (Guatemala City): prebivalstvo

Ciudad de Guatemala (Guatemala City), Gvatemala: 2,84 milijona prebivalcev leta 2025, po oceni ZN.

Mesto med mesti države: 1. od 31.

Leta 1975 je imelo 1,08 milijona prebivalcev.

Leta 2000 je imelo 2,07 milijona prebivalcev, od takrat je zraslo za 37 %.

Za leto 2050 ZN projicirajo 3,32 milijona prebivalcev.

Mesto je tu gosto območje z vsaj 1500 prebivalci na km² in vsaj 50.000 prebivalci, začrtano na mreži prebivalstva po stopnji urbanizacije ZN. Lahko se razlikuje od upravnih meja in nacionalne statistike. Od leta 2026 so projekcije.

Prebivalstvo, 1975–2050Projekcija od leta 202601 mio.2 mio.3 mio.4 mio.19801990200020102020203020402050
2025 Ciudad de Guatemala (Guatemala City): 2,8 mio.

Največja mesta: Gvatemala

Mesto20252050, projekcija
Ciudad de Guatemala (Guatemala City)2.837.7083.316.118
Quetzaltenango291.105446.130
Cobán229.017311.962
Chimaltenango175.556253.167
Flores146.517229.534
San Pedro Sacatepéquez [San Marcos]115.711159.240
Santa Lucía Cotzumalguapa113.604151.646
Escuintla113.313151.714
Totonicapán112.939233.541
Mazatenango111.597141.974

Gvatemala: prebivalstvo in starost

Viri: World Urbanization Prospects 2025, UN DESA Population Division (CC BY 3.0 IGO).

Vsa mesta