Fotografija: SmartDrones Aarhus, CC0, via Wikimedia Commons

Dhulian: prebivalstvo

Dhulian, Indija: 1,7 milijona prebivalcev leta 2025, po oceni ZN.

Mesto med mesti države: 43. od 2054.

Leta 1975 je imelo 219.000 prebivalcev.

Leta 2000 je imelo 971.000 prebivalcev, od takrat je zraslo za 75 %.

Za leto 2050 ZN projicirajo 1,91 milijona prebivalcev.

Mesto je tu gosto območje z vsaj 1500 prebivalci na km² in vsaj 50.000 prebivalci, začrtano na mreži prebivalstva po stopnji urbanizacije ZN. Lahko se razlikuje od upravnih meja in nacionalne statistike. Od leta 2026 so projekcije.

Prebivalstvo, 1975–2050Projekcija od leta 20260500 tis.1 mio.1,5 mio.2 mio.19801990200020102020203020402050
2025 Dhulian: 1,7 mio.

Največja mesta: Indija

Mesto20252050, projekcija
New Delhi30.222.40533.890.685
Kolkata22.549.73823.767.882
Mumbai20.203.05623.059.150
Bengaluru13.187.09814.258.150
Chennai11.153.20511.756.606
Hajipur9.941.51013.694.623
Hyderabad9.190.7959.546.498
Ahmedabad7.632.4088.235.676
Surat6.908.9258.048.617
Pune6.817.9517.741.530

Indija: prebivalstvo in starost

Viri: World Urbanization Prospects 2025, UN DESA Population Division (CC BY 3.0 IGO).

Vsa mesta