Fotografija: SmartDrones Aarhus, CC0, via Wikimedia Commons

Maputo: prebivalstvo

Maputo, Mozambik: 3,17 milijona prebivalcev leta 2025, po oceni ZN.

Mesto med mesti države: 1. od 48.

Leta 1975 je imelo 467.000 prebivalcev.

Leta 2000 je imelo 1,53 milijona prebivalcev, od takrat je zraslo za 107 %.

Za leto 2050 ZN projicirajo 4,32 milijona prebivalcev.

Mesto je tu gosto območje z vsaj 1500 prebivalci na km² in vsaj 50.000 prebivalci, začrtano na mreži prebivalstva po stopnji urbanizacije ZN. Lahko se razlikuje od upravnih meja in nacionalne statistike. Od leta 2026 so projekcije.

Prebivalstvo, 1975–2050Projekcija od leta 202601 mio.2 mio.3 mio.4 mio.5 mio.19801990200020102020203020402050
2025 Maputo: 3,2 mio.

Največja mesta: Mozambik

Mesto20252050, projekcija
Maputo3.166.3284.323.235
Nampula885.7801.234.642
Beira608.097938.178
Chimoio453.521688.483
Quelimane438.554693.964
Tete421.174800.094
Lichinga294.317631.150
Nacala273.732413.340
Pemba261.380399.397
Xai-Xai208.703324.946

Mozambik: prebivalstvo in starost

Viri: World Urbanization Prospects 2025, UN DESA Population Division (CC BY 3.0 IGO).

Vsa mesta