Fotografija: SmartDrones Aarhus, CC0, via Wikimedia Commons

Freetown: prebivalstvo

Freetown, Sierra Leone: 1,94 milijona prebivalcev leta 2025, po oceni ZN.

Mesto med mesti države: 1. od 11.

Leta 1975 je imelo 310.000 prebivalcev.

Leta 2000 je imelo 799.000 prebivalcev, od takrat je zraslo za 142 %.

Za leto 2050 ZN projicirajo 2,65 milijona prebivalcev.

Mesto je tu gosto območje z vsaj 1500 prebivalci na km² in vsaj 50.000 prebivalci, začrtano na mreži prebivalstva po stopnji urbanizacije ZN. Lahko se razlikuje od upravnih meja in nacionalne statistike. Od leta 2026 so projekcije.

Prebivalstvo, 1975–2050Projekcija od leta 202601 mio.2 mio.3 mio.19801990200020102020203020402050
2025 Freetown: 1,9 mio.

Največja mesta: Sierra Leone

Mesto20252050, projekcija
Freetown1.935.7612.650.410
Bo345.988460.506
Kenema249.485310.653
Makeni200.865255.195
Koidu Town140.949178.124
Mahera99.588172.493
Kambia78.176146.078
Port Loko77.440143.498
Magburaka75.708113.449
Mile 9173.321104.542

Sierra Leone: prebivalstvo in starost

Viri: World Urbanization Prospects 2025, UN DESA Population Division (CC BY 3.0 IGO).

Vsa mesta