Fotografija: SmartDrones Aarhus, CC0, via Wikimedia Commons

Krung Thep Maha Nakhon (Bangkok): prebivalstvo

Krung Thep Maha Nakhon (Bangkok), Tajska: 18,2 milijona prebivalcev leta 2025, po oceni ZN.

Mesto med mesti države: 1. od 56.

Leta 1975 je imelo 3,65 milijona prebivalcev.

Leta 2000 je imelo 8,38 milijona prebivalcev, od takrat je zraslo za 117 %.

Za leto 2050 ZN projicirajo 20,5 milijona prebivalcev.

Mesto je tu gosto območje z vsaj 1500 prebivalci na km² in vsaj 50.000 prebivalci, začrtano na mreži prebivalstva po stopnji urbanizacije ZN. Lahko se razlikuje od upravnih meja in nacionalne statistike. Od leta 2026 so projekcije.

Prebivalstvo, 1975–2050Projekcija od leta 202605 mio.10 mio.15 mio.20 mio.25 mio.19801990200020102020203020402050
2025 Krung Thep Maha Nakhon (Bangkok): 18,2 mio.

Največja mesta: Tajska

Mesto20252050, projekcija
Krung Thep Maha Nakhon (Bangkok)18.180.28020.462.207
Chiang Mai626.629574.130
Hat Yai407.059379.192
Phuket389.376363.046
Lop Buri378.160469.212
Chon Buri297.276356.073
Khon Kaen274.613230.439
Pattaya238.411283.102
Nakhon Pathom232.416313.228
Nakhon Ratchasima219.863166.338

Tajska: prebivalstvo in starost

Viri: World Urbanization Prospects 2025, UN DESA Population Division (CC BY 3.0 IGO).

Vsa mesta