Fotografija: SmartDrones Aarhus, CC0, via Wikimedia Commons

Antalya: prebivalstvo

Antalya, Turčija: 1,27 milijona prebivalcev leta 2025, po oceni ZN.

Mesto med mesti države: 6. od 177.

Prvič je imelo 50.000 prebivalcev ali več leta 1980.

Leta 2000 je imelo 468.000 prebivalcev, od takrat je zraslo za 172 %.

Za leto 2050 ZN projicirajo 1,3 milijona prebivalcev.

Mesto je tu gosto območje z vsaj 1500 prebivalci na km² in vsaj 50.000 prebivalci, začrtano na mreži prebivalstva po stopnji urbanizacije ZN. Lahko se razlikuje od upravnih meja in nacionalne statistike. Od leta 2026 so projekcije.

Prebivalstvo, 1975–2050Projekcija od leta 20260500 tis.1 mio.1,5 mio.19801990200020102020203020402050
2025 Antalya: 1,3 mio.

Največja mesta: Turčija

Mesto20252050, projekcija
Istanbul15.014.76316.303.309
Ankara3.612.2513.975.184
Izmir2.650.2372.680.170
Bursa2.281.6222.483.378
Gaziantep1.613.3571.674.938
Antalya1.273.8221.298.004
Sincan1.149.9211.294.247
Konya959.484960.002
Kayseri882.238892.225
Eskisehir766.333870.506

Turčija: prebivalstvo in starost

Viri: World Urbanization Prospects 2025, UN DESA Population Division (CC BY 3.0 IGO).

Vsa mesta