Fotografija: SmartDrones Aarhus, CC0, via Wikimedia Commons

Yangon: prebivalstvo

Yangon, Mjanmar: 5,62 milijona prebivalcev leta 2025, po oceni ZN.

Mesto med mesti države: 1. od 125.

Leta 1975 je imelo 2,16 milijona prebivalcev.

Leta 2000 je imelo 3,8 milijona prebivalcev, od takrat je zraslo za 48 %.

Za leto 2050 ZN projicirajo 6,05 milijona prebivalcev.

Mesto je tu gosto območje z vsaj 1500 prebivalci na km² in vsaj 50.000 prebivalci, začrtano na mreži prebivalstva po stopnji urbanizacije ZN. Lahko se razlikuje od upravnih meja in nacionalne statistike. Od leta 2026 so projekcije.

Prebivalstvo, 1975–2050Projekcija od leta 202602 mio.4 mio.6 mio.8 mio.19801990200020102020203020402050
2025 Yangon: 5,6 mio.

Največja mesta: Mjanmar

Mesto20252050, projekcija
Yangon5.618.3036.050.414
Mandalay1.541.3091.469.387
Pegu394.446437.802
Myeik291.218281.372
Taunggyi277.312266.658
Myitkyina272.633260.739
Hpa-An271.474263.191
Pathein253.953331.487
Thanlyin241.523272.776
Mawlamyine240.192231.640

Mjanmar: prebivalstvo in starost

Viri: World Urbanization Prospects 2025, UN DESA Population Division (CC BY 3.0 IGO).

Vsa mesta