Fotografija: SmartDrones Aarhus, CC0, via Wikimedia Commons

Aleppo: prebivalstvo

Aleppo, Sirija: 2,92 milijona prebivalcev leta 2025, po oceni ZN.

Mesto med mesti države: 2. od 37.

Leta 1975 je imelo 640.000 prebivalcev.

Leta 2000 je imelo 1,86 milijona prebivalcev, od takrat je zraslo za 57 %.

Za leto 2050 ZN projicirajo 4,32 milijona prebivalcev.

Mesto je tu gosto območje z vsaj 1500 prebivalci na km² in vsaj 50.000 prebivalci, začrtano na mreži prebivalstva po stopnji urbanizacije ZN. Lahko se razlikuje od upravnih meja in nacionalne statistike. Od leta 2026 so projekcije.

Prebivalstvo, 1975–2050Projekcija od leta 202601 mio.2 mio.3 mio.4 mio.5 mio.19801990200020102020203020402050
2025 Aleppo: 2,9 mio.

Največja mesta: Sirija

Mesto20252050, projekcija
Dimashq (Damascus)4.287.7466.336.460
Aleppo2.922.2774.318.836
Homs940.4601.227.493
Latakia591.300778.552
Hama374.643538.648
Qamishli289.200361.955
Deir Ez Zor259.771413.917
Raqqa237.106305.953
Al-Hasakah235.085312.089
Manbij176.339266.777

Sirija: prebivalstvo in starost

Viri: World Urbanization Prospects 2025, UN DESA Population Division (CC BY 3.0 IGO).

Vsa mesta