Fotografija: SmartDrones Aarhus, CC0, via Wikimedia Commons

La Habana (Havana): prebivalstvo

La Habana (Havana), Kuba: 1,59 milijona prebivalcev leta 2025, po oceni ZN.

Mesto med mesti države: 1. od 28.

Leta 1975 je imelo 1,48 milijona prebivalcev.

Leta 2000 je imelo 1,72 milijona prebivalcev, od takrat je zraslo za −7 %.

Za leto 2050 ZN projicirajo 1,39 milijona prebivalcev.

Mesto je tu gosto območje z vsaj 1500 prebivalci na km² in vsaj 50.000 prebivalci, začrtano na mreži prebivalstva po stopnji urbanizacije ZN. Lahko se razlikuje od upravnih meja in nacionalne statistike. Od leta 2026 so projekcije.

Prebivalstvo, 1975–2050Projekcija od leta 20260500 tis.1 mio.1,5 mio.2 mio.19801990200020102020203020402050
2025 La Habana (Havana): 1,6 mio.

Največja mesta: Kuba

Mesto20252050, projekcija
La Habana (Havana)1.593.5801.387.265
Santiago de Cuba429.537373.199
Holguín312.173283.507
Camagüey278.716252.633
Santa Clara213.948194.735
Bayamo201.207183.101
Guantanamo198.411180.243
Las Tunas187.705166.687
Pinar del Rio151.868132.483
Matanzas142.097125.165

Kuba: prebivalstvo in starost

Viri: World Urbanization Prospects 2025, UN DESA Population Division (CC BY 3.0 IGO).

Vsa mesta