Fotografija: SmartDrones Aarhus, CC0, via Wikimedia Commons

Lima: prebivalstvo

Lima, Peru: 10,6 milijona prebivalcev leta 2025, po oceni ZN.

Mesto med mesti države: 1. od 43.

Leta 1975 je imelo 3,52 milijona prebivalcev.

Leta 2000 je imelo 6,99 milijona prebivalcev, od takrat je zraslo za 51 %.

Za leto 2050 ZN projicirajo 12,4 milijona prebivalcev.

Mesto je tu gosto območje z vsaj 1500 prebivalci na km² in vsaj 50.000 prebivalci, začrtano na mreži prebivalstva po stopnji urbanizacije ZN. Lahko se razlikuje od upravnih meja in nacionalne statistike. Od leta 2026 so projekcije.

Prebivalstvo, 1975–2050Projekcija od leta 202605 mio.10 mio.15 mio.19801990200020102020203020402050
2025 Lima: 10,6 mio.

Največja mesta: Peru

Mesto20252050, projekcija
Lima10.580.24112.358.372
Arequipa977.4961.105.484
Trujillo949.0181.067.444
Chiclayo620.622694.544
Caleta Sanitaria572.154880.775
Cusco490.968541.263
Piura471.521512.591
Huancayo470.685613.736
Chimbote350.281384.803
Tacna327.582371.948

Peru: prebivalstvo in starost

Viri: World Urbanization Prospects 2025, UN DESA Population Division (CC BY 3.0 IGO).

Vsa mesta